Aktualności

Data publikacji: 11.07.2019

Fabulous Las Vegas potwierdził klasę

Doborową stawkę najlepszych koni czteroletnich i starszych zobaczyliśmy w gonitwie kategorii A o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego (wcześniej Prezesa Rady Ministrów), rozgrywanej na dystansie 2600 metrów.

Na starcie stanęło aż jedenaście wierzchowców - siedem ogierów i cztery klacze. Z Czech specjalnie na tę gonitwę przyjechały dwa konie trener Zahorovej - sześcioletnia Raviella i siedmioletni wałach Arlington. Na padoku nasi goście zza południowej granicy prezentowali się dobrze, lecz w gonitwie nie odegrali większej roli, zajmując odległe ósme oraz dziewiąte miejsce. Obok trójkoronowanego w zeszłym roku ogiera Fabulous Las Vegas, do biegu zgłoszono m.in. ubiegłoroczną triumfatorkę Wielkiej Warszawskiej i Nagrody SK Krasne - czteroletnią Rain And Sun, najlepszego starszego ogiera 2018 roku - polskiego Magnetica, zdobywcę Westminster Freundschaftspreis, Nagrody Kozienic, Prezesa Totalizatora Sportowego i Nagrody Widzowa, rzetelną czteroletnią Akademię, która rozprawiła się w zeszłym roku z rywalami w Nagrodzie Soliny, a także zajęła trzecie miejsce w Derby i Oaks, drugie w Nagrodzie SK Krasne oraz drugie w Nagrodzie Golejewka już w bieżącym sezonie. Stawkę uzupełniła ponadto doświadczona siedmioletnia Height of Beauty, która w tym roku wygrała Nagrodę Golejewka, pokonując Akademię i Fabulous Las Vegas, a w ubiegłym sezonie plasowała się na płatnych miejscach w najważniejszych wyścigach dla koni starszych, zajmując czwartą lokatę w Wielkiej Warszawskiej, drugą w Prezesa Totalizatora Sportowego oraz St. Leger i trzecią w Nagrodzie Widzowa i Golejewka.

Poza tym do gonitwy zapisano dwunastoletniego weterana Hot Wing, rzetelnego grupowego Dominera i Mosanto, a także stawiającego pierwsze kroki na służewieckim torze czteroletniego The Kid Bobby B, który biegał w naszym kraju tylko dwa razy, między innymi sensacyjnie zajmując drugie miejsce za Fabulous Las Vegas w Nagrodzie 80-lecia Toru Służewiec (wcześniej Widzowa).

Ostatecznie tytuł najlepszego starszego długodystansowca pierwszej części sezonu wyścigowego bez problemu wywalczył ubiegłoroczny zdobywca wszystkich gonitw, wchodzących w skład tzw. potrójnej korony - czteroletni francuski Fabulous Las Vegas po Air Chief Marshal od Coleene po King's Best. Gniadosz jest własności pań Emilii, Joanny i Magdaleny Traka, a trenuje go Krzysztof Ziemiański. Do zwycięstwa ogiera poprowadził jego stały jeździec, dżokej Szczepan Mazur.

W dystansie zajmował pozycję na końcu stawki, a peletonowi na zmianę przewodzili Arlington, Hot Wing oraz Mosanto. Po zakręcie, gdy konie wyszły na końcową prostą, Fabulous Las Vegas zaczął przesuwać się do przodu. Oddał piorunujący finisz przy bardzo szybkiej ostatniej ćwiartce, wynoszącej 29,6 sekundy i wygrał o 2 1/2 długości przed walczącymi między sobą Akademią oraz Height of Beauty, które ostatecznie na celowniku dzieliła odległość końskiego nosa. Czwarty był The Kid Bobby B, a dopiero piąty polski Magnetic, ze znaczną stratą do zwycięzcy.

Czas gonitwy na dystansie 2600 metrów na torze lekko elastycznym w skali 2,8 wyniósł 2’42.7”, a ćwiartki przedstawiały się następująco: 8,0-29,7-30,6-31,7-33,1-29,6.

Właścicielkom, trenerowi, dżokejowi oraz wszystkim pozostałym współtwórcom sukcesu Fabulous Las Vegas serdecznie gratulujemy!Wydarzenia

Polecamy