Aktualności

Data publikacji: 09.09.2017

KOLEJNE BONUSY TURF CLUBU DLA NAJLEPSZYCH KLACZY

Przed nami kolejna edycja Nagrody Rzeki Wisły oraz Nagrody Gazelli, Mlechy i Sahary (Oaks) pod patronatem Stowarzyszenia TURF CLUB Służewiec. Dzięki owocnej współpracy z Partnerem Głównym – Totalizatorem Sportowym już czwarty raz fundujemy dodatkowe nagrody dla właścicieli zwycięskich klaczy w tych gonitwach. Premie przeznaczone na stanowienie klaczy mogą być wykorzystane na dowolnie wybranego ogiera w Polsce lub za granicą. Czeki opiewają na 8.000 EUR dla klaczy pełnej krwi angielskiej i 2.000 EUR dla klaczy arabskiej czystej krwi.
Pierwszy podwójny bonus trafił do Stadniny Koni Iwno i klaczy Nadworna. W sezonie 2017 klacz wyjechała do Francji, gdzie została pokryta ogierem OLYMPIC GLORY (Choisir – Acidantera/Alzao), czołowym sprinterem – milerem europejskim, zwycięzcą czterech gonitw Grupy 1 i sumą wygraną w karierze ponad 1.400.000 GBP. Cena stanówki w sezonie 2017 to 15.000 EUR. Obiecujący jest fakt, że jego pierwsze roczniaki prezentowane na aukcjach we Francji osiągały wysokie ceny, co może świadczyć o ich urodzie i potencjale. Z niecierpliwością czekamy na źrebię od Nadwornej. Mamy nadzieję, że program hodowlany, którego jesteśmy pomysłodawcą, przyczyni się do rozwoju wyścigów i hodowli w Polsce.

W tym roku na starcie Nagrody Rzeki Wisły stanie 6 klaczy, 3 hodowli polskiej i 3 zagranicznej. Nie ma wśród nich bitej faworytki, więc można się spodziewać, że walka na finiszu będzie imponująca.
W Nagrodzie Gazelli, Mlechy i Sahary weźmie udział 7 klaczy arabskich czystej krwi. Zdecydowaną faworytką jest niepokonana w 10 startach Shannon Queen, zwyciężczyni m.in. Nagrody Derby i Europy. Co prawda do momentu minięcia celownika nic nie jest przesądzone, ale wydaje się, że gwiazda dwóch ostatnich sezonów na Służewcu będzie błyszczeć nadal, czego jej bardzo życzymy.

Zapraszamy na Służewiec
10 września 2017 Nagroda Rzeki Wisły o godzinie 14.30
17 września 2017 Nagroda Gazelli, Mlechy i Sahary o godzinie 13.30Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie

Polecamy