Aktualności

Data publikacji: 08.11.2017

NAGRODA UPSALI z dodatkowymi bonusami dla hodowców. Partner Główny – TOTALIZATOR SPORTOWY sp. z o.o.

Patronka gonitwy ciemnogniada UPSALA (od Uferschwalbe po Zigeunersohn) hodowli POHZ Chojnów urodziła się w Jaroszówce w 1990 roku w pierwszym roczniku źrebiąt po ogierze Who Knows (Known Fact – Happy Kin po Bold Bidder). Premierowa stawka przychówku po przyszłym czempionie nie była liczna, na świat przyszło w niej 7 klaczek i 2 ogierki. Upsala, która okazała się wkrótce absolutnym numerem jeden zarówno w tym towarzystwie, jak i w całym roczniku, trafiła do firmowej służewieckiej stajni dolnośląskiej stadniny, pod opiekę trenera Stanisława Sałagaja.
Dwulatką Upsala biegała bez przegranej – zwycięsko przeszła przez grupy, a poza nimi wygrywała w Nagrodach Dorpata, Dakoty i Efforty. Rok później pokonała rówieśników w Rulera, po czym przegrała Nagrodę Iwna z koleżanką ze stajni i stadniny – Tanamerą (po Long Meadows) i Derby z jednym z największych fuksów w służewieckiej historii tej gonitwy – stubnieńskim Durandem (po Pyjama Hunt). Kolejne starty to ponowne pasmo sukcesów. Druga klasyczna szarfa w karierze (Oaks), sukces w Nagrodzie SK Krasne oraz triumf w Wielkiej Warszawskiej i bezdyskusyjny tytuł Konia Roku 1993 zamknęły torowe dokonania tej nieprzeciętnej klaczy. W posezonowym handikapie generalnym Upsala otrzymała notę 93,5 kg.
W macierzystym stadzie urodziła Upsala 8 źrebiąt, które w komplecie biegały, a 5 zwyciężało. Z tych URANIA (po Jape) wygrała Nagrodę Soliny. Córki Upsali okazały się cennymi matkami. Uroda (po Demon Club), chociaż nie potrafiła zwyciężyć, to dała pierwszą w Nagrodzie Demony USALIĘ (po Royal Court), a przede wszystkim URODOSA (po Two-Twenty-Two) i UŁANA (po Exaltation), które zdobywały St.Leger – pierwszy w Pradze, a drugi w Bratysławie. Z kolei Ukajali (po Royal Court) – też bez sukcesu na koncie - dała szybką UCZITELKĘ TANCA (po Cloword), która pokonała konkurencję w Nagrodzie Jaroszówki. W hodowli został też użyty (wąsko) syn Upsali – Upominek (po Delator).
W 2016 roku (PSB t. XIX – 5) w krajowym stadzie matek oprócz wspomnianych już Uranii, Urody, Usalii i Ukajali były również pierwsza w Próbnej Upsacorta (po Don Corleone) i Upsalka (po Siam) – ostatnie źrebię Upsali.

W tegorocznej gonitwie weźmie udział 7 uczestniczek, z których Jalapena, Królowa Ecosse i Mexican Moon znają już smak zwycięstwa. Pozostałe konkurentki, co prawda jeszcze nie zwyciężały w tym sezonie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stało się to właśnie 11 listopada. Jesienne wyścigi rządzą się swoimi prawami i nie rzadko zdarzają się niespodzianki. Dodatkowe nagrody finansowe przeznaczone są dla hodowców klaczy, które zajmą trzy pierwsze miejsca w gonitwie. Szczegóły w regulaminie nagród dodatkowych. Mamy nadzieję, że nagrody okażą się przydatne przy rozwiązywaniu dylematów hodowlanych i wyborach odpowiednich ogierów dla własnych klaczy w sezonie stanówkowym 2018.
Zapraszamy na Służewiec w najbliższą sobotę 11 listopada o godzinie 12.30.

Informację o patronce gonitwy zamieszczamy dzięki uprzejmości Pana Pawła Gocłowskiego.

Regulamin nagród dotatkowych.

Lista startowa do gonitwy o Nagrodę UpsaliWydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie

Polecamy