Aktualności

Data publikacji: 12.09.2022

Oświadczenie

W dniu 10 września odbyło się nadzwyczajne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Turf Club Służewiec ponieważ do wiadomości publicznej zostały przekazane opinie trenerów koni wyścigowych, Prezesa PKWK oraz organizatora wyścigów TS.

W dniu 12 września na stronie PKWK ukazało się pismo Rady PKWK popierające stanowisko Prezesa PKWK. W związku z tym stowarzyszenie właścicieli i hodowców koni, upoważniło Zarząd oraz Prezesa do wydania niniejszego oświadczenia.

Oświadczenie

Hodowcy i właściciele koni wyścigowych zrzeszeni w Turf Club Służewiec wyrażają swoje obawy o przyszłość i rozwój wyścigów konnych w Polsce, co od lat artykułują na spotkaniach z Prezesami PKWK, z Dyrektorami TS oddział Służewiec oraz w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nieprzychylna dla wyścigów konnych atmosfera, jaka wytworzyła się w ostatnich miesiącach a przede wszystkim reakcje trenerów, którzy alarmują w sprawie dbałości o jakość torów oraz organizacji wyścigów, narastała od dłuższego czasu.

W związku z oświadczeniem Przewodniczącego Rady PKWK, jakie ukazało się w dniu 12 września, Stowarzyszenie Turf Club Służewiec nie zgadza się z tym stanowiskiem i upoważniło swojego przedstawiciela w Radzie PKWK do wyrażenia votum separatum w stosunku do tego oświadczenia.

Swoje votum separatum do oświadczenia Rady PKWK złożyli na ręce Przewodniczącego Rady jej członkowie; Jerzy Sawka, Mariusz Gołębiowski i Władysław Jerzy Engel.

W imieniu Zarządu STCS

PREZES
Władysław Jerzy EngelWydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie

Polecamy