Aktualności

Data publikacji: 25.01.2024

Pasja wystawiona na wielką próbę. Plan na sezon 2024 bez większych zmian

Drodzy Członkowie Turf Club

 

Za trzy miesiące rozpocznie się nowy sezon na Torach Wyścigów Konnych. Ostatnie spotkanie Rady PKWK uświadomiło nam, że niewiele może się zmienić w nadchodzącym sezonie. Prezes PKWK poinformował, że aneks PKWK do umowy z Totalizatorem Sportowym nie został podpisany, więc na dzisiaj musimy się przygotowywać, że rozpoczniemy sezon na takich samych warunkach jak w sezonie 2023.

 

To smutna wiadomość dla właścicieli i hodowców koni. Jak zwykle nadzieje na pozytywne zmiany pokładamy w nowym Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który, jeśli będzie chciał pomóc w rozwoju wyścigów i hodowli koni, co zdecydowanie deklaruje, to ma wielkie pole do zagospodarowania. Ale to tylko nadzieja, że tak się stanie, w przeciwnym razie nasza pasja wyścigowa zostanie wystawiona na wielką próbę.

 

Znamy już Plan Gonitw na sezon 2024. Omówimy sobie dokładnie Plan na sezon 2024 na naszym najbliższym spotkaniu, które planujemy na marzec, kiedy będą już znane wszystkie niewiadome związane z wyścigami konnymi na torach w Warszawie, Wrocławiu i Sopocie.

 

W grudniowym miesięczniku Owner & Breeder Prezes Angielskiego Związku Thoroughbred Breeders Association Philip Newton napisał;

 

‘’Priorytetem organizatorów wyścigów na wszystkich torach wyścigów konnych jest wysokość puli nagród o jaką rywalizują konie, albowiem wpływa ona na całą strukturę wyścigową oraz na każdego w tej branży od najmniejszego hodowcy do największego właściciela’’.

                                                                                            

Warto czytać czasopisma wyścigowe, szczególnie z tych krajów, które mają w tej dziedzinie największe osiągnięcia i będziemy chcieli, aby w tym roku nasza strona była aktywna i aby można było na niej znaleźć ciekawe artykuły i spostrzeżenia z torów wyścigów konnych.

 

Życzymy udanego sezonu 2024 dla wszystkich właścicieli, hodowców, trenerów, dżokei i pracowników stajni oraz rozsądnych decyzji podejmowanych przez osoby zarządzające wyścigami z myślą o rozwoju hodowli i wyścigów konnych w Polsce.

 

                                                                                       Zarząd Stowarzyszenia Turf Club Służewiec                                                                 Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie

Polecamy