Aktualności

Data publikacji: 18.10.2019

Podsumowanie Jesiennej Gali

Pride of Nelson - zwyciężczyni Wielkiej Warszawskiej 2019 (fot. torsluzewiec.pl)
Pride of Nelson - zwyciężczyni Wielkiej Warszawskiej 2019 (fot. torsluzewiec.pl)

29 września na warszawskim Służewcu rozegrana została najważniejsza gonitwa porównawcza sezonu - Wielka Warszawska (kat. A, 2600 metrów), objęta patronatem prezesa PKO Bank Polski.

Zakończyła się ona małą niespodzianką, bowiem zwyciężyła klacz, której szanse oceniano nieco niżej, niż głównych faworytów. Pride of Nelson, znajdująca się w treningu Piotr Piątkowski - niegdyś świetnego dżokeja, od trzech lat prowadzącego stajnie na Służewcu, nie dała szans rywalom, wygrywając pewnie o 3,5 długości. Zrewanżowała się ona tym samym swojej wielkiej rywalce Nemezis, która pokonała ją w Derby i Oaks. Dosiadana przez dżokeja Michała Abika Pride of Nelson nie startowała od prawie dwóch miesięcy i znakomicie wykorzystała atut świeżości. Trzeci na metę przybiegł kolejny trzylatek - znacznie mniej liczony ogier Plontier, a czwarty trójkoronowany w 2018 roku przedstawiciel starszych wierzchowców - Fabulous Las Vegas.

Niezwykle cieszy nas fakt, że Pride of Nelson należy do członków Turf Club Polska - Państwa Sabina Ramić Plavac i Salih Plavac, którzy od kilkunastu lat aktywnie działają w branży wyścigowej, a także hodowlanej. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować im tego wielkiego sukcesu! Właściciele drugiej na mecie Nemezis - Państwo Zielińscy - również są członkami naszego stowarzyszenia. Im również gratulujemy wspaniałego sezonu niezwykle dzielnej córki Sea The Stars! 

Pride of Nelson

Oprócz Wielkiej Warszawskiej, rozegrano jeszcze dwie gonitwy kategorii A - Nagrodę SK Moszna (1600 metrów) oraz Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (1400 metrów). Pierwsza z nich padła łupem trzyletniego Emiliano Zapata, który na wiosnę wygrał Nagrodę Rulera. Trenowany przez Emil Zahariev, dosiadany przez dż. Tomáš Lukášek i należący do K. Dmowskiej, J. Kałużnego, F. Krupy, T. Śpiewankiewicza oraz E. Zaharieva ogier triumfował o 1 3/4 długości przed Umberto Caro. Trzeci na metę wpadł Blizbor, a czwarty - Arkano. 

Emiliano Zapata

Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakończyła się, zgodnie z oczekiwaniami, pewnym zwycięstwem klaczy Inter Royal Lady. Niepokonana podopieczna trenera Adama Wyrzyka triumfowała pod córką trenera - Joanna Wyrzyk aż o 9 długości, bijąc drugiego na mecie Fiburna F oraz trzeciego Greek Gataway. Był to już piąty triumf córki ogiera Holy Roman Emperor, należącej do BMS Group S. Pegza 

Inter Royal Lady

Turf Club Polska serdecznie gratuluje wszystkim zwycięzcom! Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie

Polecamy