Aktualności

Data publikacji: 04.11.2013

Sprinterska sensacja

Po starcie (fot. T.Celmer)
Po starcie (fot. T.Celmer)

Polskie aukcje koni coraz ciekawsze.

Gonitwy porównawcze, do udziału w których mogą być zgłoszone konie w różnym wieku z dwulatkami włącznie są jednymi z najciekawszych na wyścigach. O ile zdążyliśmy się przyzwyczaić, że na dłuższych dystansach konie hodowli polskiej rywalizują z urodzonymi zagranicą jak równy z równym, często wygrywając tę rywalizację, to w gonitwach dla sprinterów do niedawna wydawało się, że polska hodowla większych szans mieć na razie nie będzie. Tymczasem okazało się że gonitwę dla sprinterów Criterium 1300m wygrała klacz hodowli polskiej Kalahari Dream po Belenus / Karuzela. W tym roku, najmłodsza rocznikowo generacja wyścigowców, ścigających sie na Służewcu, nie zgłosiła żadnego przedstawiciela swojego rocznika co świadczy o tym, że nie pokazał się ani jeden wybitny koń dwuletni bo tylko taki mógłby nawiązać walkę z najlepszymi starszymi sprinterami.  Wystartowały konie trzyletnie i starsze. Zdecydowanym faworytem publiczności był znakomity Star Poker. Za największych jego konkurentów uważano bardzo walecznego Emperora Ajeez, trenowanego w Czechach Just Fly czy mocnego na dystansach do 1600m Hard Worka. Tymczasem sensacyjną zwycięzczynią gonitwy została klacz hodowli Janusza Romanowskiego Kalahari Dream po Belenus-Karuzela dosiadana w tej gonitwie przez Błażeja Giedyka.

Zwycięstwo klaczy Kalahari Dream i dopiero piąte miejsce Star Pokera uznano za sensację dnia a najszczęśliwszym człowiekiem na Służewcu był oczywiście Błażej Giedyk, który bardzo ładnie przerowadził klacz w gonitwie.

Zwycięstwo klaczy polskiej hodowli w tak prestiżowym wyścigu dla najlepszych sprinterów na Torze Służewiec dało wielki pozytywny impuls dla wszystkich hodowców koni wyścigowych w Polsce. Okazuje się, że nieprzypadkowo najciekawsze roczniaki można zakupić na krajowych aukcjach za przystępne kwoty i mieć nie tylko szybki zwrot poniesionych nakładów ale przede wszystkim wiele radości, satysfakcji i dumy ze zwycięstw koni wyhodowanych w Polsce, które pozostawiają w pokonanym polu teoretycznie bogatsze rodowodowo konie zagraniczne. Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie

Polecamy