Ludzie Służewca

Data publikacji: 21.07.2013

Małgorzata Ochmańska-Hecold

Małgorzata Hecold-Ochmańska podczas jednej z dekoracji (fot. Tomasz Celmer)
Małgorzata Hecold-Ochmańska podczas jednej z dekoracji (fot. Tomasz Celmer)

Od 23 lat prowadzę firmę "WETFARMA" - hurtownię leków weterynaryjnych i suplementów dla koni. Jestem dystrybutorem marek znanych na całym świecie, takich jak: Audevard i Plusvital. Doradzam i sprzedaję hodowcom, właścicielom koni oraz trenerom. Staram się ciąglę pogłębiać moją wiedzę weterynaryjną, jak również tę z zakresu żywienia koni, profilaktyki i suplementacji. Od kilkunastu lat pracuję społecznie w Polskim Towarzystwie Hipiatrycznym, jestem sekretarzem Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej, a także v-ce prezesem stowarzyszenia Turf Club Służewiec. Wszystkie te organizacje związane są z końmi i mają na celu pomoc hodowcom koni, lekarzom weterynarii i pozostałym ukształtować właściwy wizerunek wyścigów konnych w Polsce.

Od kiedy bywasz na Służewcu i co Cię tutaj przyciągnęło?
Bywam na Służewcu od 40 lat, powodem mojej bytności były i są oczywiście konie. Przyczywniły się do tego studia weterynaryjne. Koń w latach moich studiów odgrywał bardzo ważną rolę, w tych czasach na tor przychodzili ze mną nierzadko goście w delegacjach z innych uczelni. Tor służewiecki zawsze wywoływał pozytywne reakcje gości i robił na nich ogromne wrażenie.

Co Ci najbardziej utkwiło w pamięci z twoich wizyt na Torze?
Najbardziej utkwiła mi w pamięci atmosfera panująca na wyścigach w latach 70-80 tych. Tłumy ludzi ! Bywali różni ludzie, ale nie było w loży VIP-ów mężczyzn w krótkich spodenkach i rozchełstanych koszulach. Panowała atmosfera elegancji i taktu.

Który koń zrobił na Tobie największe wrażenie i dlaczego?
Największe wrażenie zrobiły na mnie 2 konie. Dżamajka - w tym okresie ja również miałam konie na wyścigach (w tej samej stajni). Widziałam, jak wyglądają treningi koni wyścigowych. Drugim koniem był Intens - szkoda, że los tak źle się z nimi obszedł.

Czy posiadałaś konie, posiadasz lub zamierzasz być włascicielem koni wyścigowych?
Posiadałam konie wyścigowe, niektóre odnosiły sukcesy, później hodowałam. W chwili obecnej nie posiadam, ale bardzo chcialabym znów mieć konie, może w przyszłym roku - mam pewien pomysł,ale zbyt wcześnie, by o tym mówić.

Czy miałaś możliwość przyprowadzić lub przyprowadziłeś na Służewiec osobę publiczną, biznesmena lub polityka i czy ta osoba połknęła wyścigowego bakcyla?
Miewam na wyścigach różnych gości, głównie biznesmenów, ale również ludzi nauki, niektórzy z nich już połknęli wyścigowego bakcyla.

Kogo z z osób publicznych proponowałabyś zaprosić na Służewiec?
Na wyścigi konne powinny być zapraszane osoby publiczne, które mogą mieć wpływ na rozwój wyścigów, a także takie, których obecność przyciągnęłaby innych ludzi, np. celebryci, a za nimi dziennikarze, a potem artykuł w gazecie i w ten sposób robi się autoreklamę oraz reklamę wyścigów.

Czy posiadasz stadninę, własnego ogiera w stadninie, jakie masz plany hodowlane i wyścigowe?
Nie posiadam

Czy ścigałaś się swoimi końmi zagranicą, reprezentując polskich właścieli koni wyścigowych?
NieZobacz inne prezentacje

Wydarzenia

Polecamy