Urszula i Jerzy Engel

Data publikacji: 28.04.2014

Duke of Zamindar wygrywa nagrodę Otwarcia Sezonu 2014 - Dandolo

Zwycięzcy z pucharami (fot. Monika Metza-Jodłowska)
Zwycięzcy z pucharami (fot. Monika Metza-Jodłowska)

Ruszył sezon wyścigowy 2014.

W pierwszej gonitwie tradycyjnie otwierającej sezon o nagrodę Dandolo dla 4 letnich i straszych koni na dystansie 1800m zwyciężył nasz koń Duke of Zamindar. To dla nas wielka radość, bo koń pauzował od lipca 2013 z powodu urazu mięśnia zadu. Po tak długiej przerwie start konia jest zawsze wielką niewiadomą. Odbudowa mięśni a następnie praca treningowa na torze roboczym, to jednak nie to samo, co regularne starty, w których prócz rozbudowy mięśni, konie nabywają doświadczenie wyścigowe tak konieczne w rywalizacji na zielonym torze.

Mimo, że z pracy na torze treningowym, dochodziły do nas pozytywne opinie na temat progresji formy konia, to jednak start w gonitwie tak dobrze obsadzonej, w której startowało wiele koni zdecydowanie wyżej sklasyfikowanych w handikapie generalnym aniżeli nasz koń, do tego na trudnym, mocno elastycznym torze 4,4 trudno było oczekiwać tak dobrego startu Duka of Zamindar. Jednak styl w jakim zwyciężył, znakomicie przeprowadzony w gonitwie przez dżokeja Tomasa Lukaska, prowadząc od startu do mety i nie dając do siebie dojść żadnemu z koni a przecież ścigały się z nim wysoko klasyfikowane Madjani, Young Boy czy jeszcze wyżej klasyfikowany Invisible Dubai zrobił wrażenie nie tylko na nas ale na wielu fachowcach, oceniających na codzień zawodowo klasę koni. Wystarczy powiedzieć, że wśród zawodowych typerów tylko jeden z nich typował Duke of Zamindar na drugie miejsce, dwóch innych plasowało go na czwartym miejscu a pozostali nie przewidywali go nawet w pierwszej czwórce. To dowodzi, że nie tylko nam trudno było uwierzyć w tak wielką progresję formy konia i już niezłą jego formę na początku sezonu, dlatego nasza radość była tak wielka.

Mamy nadzieję na kolejne zwycięstwa syna szybkiego Zamindara (biegał 1000m w 55 sekund i znakomitego pochodzenia dystansowego Dalanndy) Hernando-Dalara, dadzą nam jeszcze wiele satysfakcji, pomimo że Plan Wyścigów jest ułożony tak, że trudno jest znaleźć optymalna ścieżkę dla konia, który sprawdza się na średnich dystansach.

Zapraszamy na stronę Stajni UrszulaWydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie

Polecamy